Rozpoczęły się zimowe półkolonie 27 stycznia 2020

Rozpoczęły się zimowe półkolonie

Dziś rozpoczęły się „Półkolonie zimowe na wesoło i sportowo – 2020”. Po raz pierwszy półkolonie zostały zorganizowane wspólnie przez Śmigielskie Schronisko Młodzieżowe z Centrum Kultury w Śmiglu, Ośrodkiem Kultury Fizycznej i Rekreacji w Śmiglu i Gminną Komisją Rozwiązywania Problemów Alkoholowych.  Patronat nad wydarzeniem po raz kolejny objęła również Burmistrz Śmigla Małgorzata Adamczak.

W zorganizowanych przez Schronisko Młodzieżowe w Śmiglu półkoloniach udział weźmie 90 uczestników w wieku od 7 do 14 lat z terenu powiatu kościańskiego.

Dzieci będą realizowały plan półkolonii w dwóch 45-osobowych grupach: Dinozaurów i Pszczółek. Poza udziałem w licznych grach i zabawach odbywających się w śmigielskim Centrum Kultury, uczestnicy zwiedzą: kościański basen oraz lodowisko, PKP w Kościanie, a także Śmigielską Kolej Wąskotorową. Organizatorzy zapewnili uczestnikom wyżywienie.

Albert Pelec