Wiosna na placu targowym 24 kwietnia 2023

Wiosna na placu targowym

Dużo się działo w przedostatni kwietniowy weekend w Śmiglu. Już po raz drugi Centrum Kultury zaprosiło mieszkańców na trzydniową imprezę „Wiosna na placu targowym”. Charakterystyczne dla tej imprezy są foodtucki, które w ramach Foodstivalu już w piątek stanęły na placu i oferowały dania z różnych stron świata. W sobotę plac zapełnił się przeróżnymi pojazdami biorącymi udział w Zlocie Motoryzacyjnym. Można było zobaczyć nie tylko samochody zabytkowe ale i nowoczesne „wypasione bryki”. W czasie zlotu Team Fundacja prowadziła zbiórkę na pomoc w leczeniu chorego Antka. Po raz pierwszy w Śmiglu zorganizowane zostały Mistrzostwa w Jedzeniu Ostrego Burgera na które zgłosiło się czterech śmiałków. Dzień zakończył się dwugodzinnym koncertem zespołu Blues Happens. Trzeciego dnia imprezy przed publicznością wystąpiła śmigielska Grupa Mażoretkowa „Iris”.