Śmigiel w „Orędowniku Śmigielskim” w II półroczu 1925 roku 17 lutego 2014

Obrazy oświetlone będą za pomocą elektryczności”. Ponieważ trwały już wakacje szkolne, władze miejskie „w trosce” by dzieci się nie nudziły, zachęcały je do „wyrywania traw na rynku”. Chętne do tej pracy dzieci mogły zgłosić się w poniedziałek 6 lipca o godzinie 700 rano. Podróżni, którzy pragnęli pojechać autobusem z Leszna do Śmigla, mieli powód do radości, gdyż „Autobus z Leszna do Śmigla kursować będzie w każdy czwartek. Odjazd o godz. 1 9 rano z Rynku obok Hotelu. Cena podróży w jedną stronę wynosi 2,30 zł od osoby. Wnętrze wozu urządzone jest w/g ostatnich wymagań. 18 osób wygodnie pomieści”. Każde wakacje, kiedyś kończą się i dlatego informowano: „W Nietążkowie istnieje wzorowa Szkoła Gospod. Włościanek, do której uczęszcza 60 dziewcząt. Gronem nauczycielskim kieruje p. Maria Szwecówna.” 18 sierpnia w gazecie zawiadomiono, że w dniu 15.8. zmarł Feliks Walkowski, solista Towarzystwa Śpiewaczego „Harmonia”, sekretarz „Sokoła”, a następnie prezes okręgowy Związku Polskich Towarzystw w Śmiglu, sekretarz Bractwa Strzeleckiego, bibliotekarz Towarzystwa Czytelni Ludowych, członek Towarzystwa Miłośników Sceny oraz kierownik „Rolnika” w Śmiglu.
Jak zwykle ciekawe reklamy zamieszczali miejscowi kupcy:
Koncert artystyczny
na który Szan. Publ. uprzejmie zaprasza
Józef Adam
Kawiarnia i Cukiernia
Kawa i świeże ciastka! Kręgielnia!
i kolejne:
Czysta okowita 95%
na cele leczniczo-domowe na składzie. Oddaje po 2 litry na osobę w butelkach półlitrowych, po cenach monopolowych. F-ma Olędarczyk Śmigiel.
W dniu 18 października Towarzystwo Miłośników Sceny na inaugurację sezonu zimowego przedstawiło sztukę „Ciepła wdówka”. Jak twierdzono, była to arcyzabawna komedia w 3 aktach Michała Bałuckiego. 25 października ukazała się informacja, która powinna zainteresować obecnie nie tylko strażaków: „Straż Pożarna obchodziła jubileusz swego 30 letniego istnienia z udziałem starosty Kopczyńskiego Józefa, burmistrza Władysława Piocha, proboszcza ks. Nowaka i delegatów strażaków z Kościana i Leszna. Założona w 1895 przez Niemca Klugego burmistrza liczyła 72 członków”. Nie doceniano jej, gdyż w 1896 roku rada miejska nie chciała zgodzić się na zakup dwóch beczek na wodę, twierdząc, że w razie potrzeby może je dostarczyć browar śmigielski. Chodziło o beczki po piwie. Po odzyskaniu niepodległości pierwsze zebranie odbyło się 8.1.1921 roku. Do 16.10.1925 roku straż pożarna brała udział przy gaszeniu 130 pożarów w mieście, 3 w powiecie i 2 pożarów lasów. Brać strażacka, jak z powyższego wynika, ma okazję godnie uczcić 90. rocznicę oficjalnego rozpoczęcia działalności w odrodzonej Polsce.
8 listopada 1925 roku poświęcono pomnik Najśw. Serca Jezusowego w Starym Bojanowie. I wreszcie sporo informacji poświęconych było wyborom, które odbyły się do Rady Miejskiej w Śmiglu. Miasto Śmigiel było wówczas podzielone na 2 obwody wyborcze. W pierwszym głosowano w Szkole Wydziałowej, a w drugim w Szkole Katolickiej.